Planowana modernizacja ulicy Pułaskiego we Wrocławiu – szczegóły projektu

Przed nami przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji ulicy Pułaskiego we Wrocławiu, który zostanie ogłoszony w najbliższym czasie przez Wrocławskie Inwestycje.

Projekt zakłada całkowitą metamorfozę tej części miasta, obejmującą budowę nowej jezdni, oddzielonego torowiska tramwajowego, ścieżek rowerowych i chodników. Ponadto planowane jest zainstalowanie nowego systemu oświetlenia. Krzysztof Świercz, przedstawiciel Wrocławskich Inwestycji, podkreśla, że na skrzyżowaniu z ulicą Kościuszki oraz Małachowskiego powstaną dwa nowe przejścia dla pieszych i specjalne przejazdy dla rowerzystów.

Aktualnie ten fragment ulicy Pułaskiego jest dobrze znany wielu osób korzystającym z komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Kierowcy, piesi czy rowerzyści muszą borykać się tam z zniszczonymi nawierzchniami, które składają się z uszkodzonej kostki brukowej. Rowerzyści są zmuszeni do poruszania się po chodnikach lub po nieodpowiednio przygotowanej nawierzchni drogi.

Proces wyboru projektu i jego przygotowanie do realizacji zajmie około roku od daty podpisania umowy. W konsekwencji, prace remontowe na ulicy Pułaskiego nie rozpoczną się wcześniej niż w 2025 roku.

Planowana przebudowa obejmie 270-metrowy odcinek ulicy Pułaskiego. Jak zaznacza Krzysztof Świercz, jednym z głównych celów tej inwestycji jest poprawa komfortu dla pieszych.