Procedura odwołania Starosty Milickiego Sławomira Strzeleckiego w toku

Został zgłoszony wniosek podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Milickiego, inicjowany przez grupę członków Rady. Celem tego wniosku jest dymisja Sławomira Strzeleckiego z pełnionej funkcji Starosty Milickiego. W tej chwili Starosta Strzelecki nie skomentował sytuacji.

Rada Powiatu Milickiego otrzymała dokument, który jest propozycją odwołania starosty milickiego Sławomira Strzeleckiego. Decyzja radnych wynika z faktu, że Strzelecki jako starosta, będąc większościowym udziałowcem Milickiego Centrum Medycznego, podjął decyzje sprzeczne z trzema uchwałami samorządowymi dotyczącymi szpitala w Miliczu. Na jego polecenie zamknięte zostały oddziały ginekologiczno-położnicze i neonatologiczne.

Niepokoi grupę radnych podejmowanie tak drastycznych decyzji przez starostę. Obawiają się oni, że to dopiero początek i podobny los spotka kolejne oddziały, które nie przynoszą zysku.

Wniosek o odwołanie starosty zostanie teraz skierowany do komisji rewizyjnej do rozpatrzenia. Po jej dokładnym przeanalizowaniu, w ciągu 30 dni ma zostać zorganizowana następna sesja. Podczas tego zgromadzenia odbędzie się głosowanie nad wnioskiem.