Proces rekrutacyjny do wrocławskich szkół podstawowych niebawem się rozpoczyna

Znajdujemy się na progu procesu rekrutacji do szkół podstawowych we Wrocławiu. Do naboru dołączają nowo powstałe placówki edukacyjne zlokalizowane przy ulicach Cynamonowej oraz Białostockiej. Co istotne, po raz trzeci rejestracja przeprowadzana jest za pośrednictwem platformy elektronicznej.

Prawo do miejsca w szkołach obwodowych gwarantowane jest dla wszystkich dzieci. Jednakże, jeśli rodzice pragną zapisać swoje pociechy do innej jednostki oświatowej, możliwość tę otrzymują dopiero w ramach drugiego etapu rekrutacji. Ten konkretny etap rozpoczyna się 8 marca. Według Moniki Dubec, reprezentującej Urząd Miejski Wrocławia, kluczową rolę w tym etapie nie odgrywa kolejność zgłoszeń, a ilość zdobytych punktów. W ten sposób doceniani są mieszkańcy, którzy płacą podatki na rzecz miasta i posiadają meldunek na jego terenie.

Warto podkreślić, że procedura zapisów do szkół podstawowych we Wrocławiu po raz trzeci odbywa się za pomocą systemu elektronicznego. Pierwszy etap tego procesu zakończy się 20 lutego.