Przebudowa kąpieliska w północnej części Wrocławia i budowa nowego aquaparku

Ważne dla mieszkańców północnej części Wrocławia kąpielisko, ze względu na kiepski stan techniczny, nie zostało otwarte na sezon letni bieżącego roku. Niemniej jednak, lokalni mieszkańcy wciąż żywią nadzieję na to, że zostanie ono ponownie uruchomione. Pomimo to, zamiarów tych nie dopełnia konkretna perspektywa dotycząca basenu, który zniknie z krajobrazu tego miejsca. Zamiast niego, planowana jest przebudowa terenu na przestrzeń rekreacyjną.

W pobliże nieistniejącego już basenu, na ulicy Wilanowskiej ma powstać nowy aquapark. Jego opis dostarcza Maciej Fedorczuk, reprezentujący Młodzieżowe Centrum Sportu. Według jego słów, nowy obiekt będzie wyposażony w strefy fitness, saun oraz przestrzeń zabaw dla dzieci. Dodatkowo dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym takim jak pompy ciepła czy fotowoltaika, spełni on również wymogi ekologiczne, stając się obiektem samowystarczalnym energetycznie.

Fedorczuk ujawnia, że koszt budowy aquaparku wyniesie 40 milionów zł. Z drugiej strony koszt remontu kłokoczyckiego basenu, aby nadawał się do użytku, byłby finansowo nieopłacalny. W związku z tym podjęto decyzję o skupienie się na realizacji projektu nowoczesnego i całorocznego obiektu.