Ratownicza zbiórka na rzecz dwóch chłopców po tragicznym wypadku pod Oleśnicą

Wczoraj ruszyła inicjatywa wspierająca leczenie i rehabilitację dwóch młodych chłopców, Leon i Łukasz, którzy doznali poważnych obrażeń w wyniku niedawnego wypadku drogowego niedaleko Oleśnicy. W wyniku tego tragicznego zderzenia czołowego między busem a samochodem osobowym zginęło dwoje dorosłych – matka Leona oraz ojciec Łukasza. Obaj chłopcy zostali przewiezieni do szpitala, gdzie trwają zmagania o ich życie i zdrowie.

Leon i Łukasz od najmłodszych lat byli nierozłączni – dzieli ich zaledwie trzymiesięczna różnica wieku. Mieszkały w tym samym budynku, co sprawiało, że większość czasu spędzali razem. Było więc naturalne, że uczęszczali do tej samej placówki przedszkolnej oraz dzielili wspólne zainteresowania. Ich największą pasją była piłka nożna; uczestniczyli w treningach Akademii Piłkarskiej i korzystali z każdej wolnej chwili, aby grać w piłkę.

Cała rodzina przeżywa żałobę i smutek po stracie bliskich, ale nie tracą nadziei ani ducha walki, gdyż Leon i Łukasz nadal walczą o swoją przyszłość. W wyniku wypadku obaj chłopcy doznali uszkodzeń rdzenia kręgowego oraz innych urazów. Jak informują organizatorzy zbiórki, teraz toczy się najważniejszy mecz w ich życiu – mecz o sprawność i powrót do pełni zdrowia.