Wrocławskie zoo wprowadza kino VR z gorylami górskimi i morskimi atrakcjami

We wrocławskim ogrodzie zoologicznym zwiedzający mają wyjątkową okazję do obserwowania goryli górskich oraz innych morskich stworzeń w największym kinie VR w Europie, które zlokalizowane jest przy Afrykarium. Ta innowacyjna atrakcja pozwala na interaktywny kontakt z rzadkimi zwierzętami dzięki użyciu okularów VR – można przenieść się wprost do rwandyjskich lasów równikowych i uczestniczyć w ich codziennym życiu.

Zoologiczny ogród Wrocławia oferuje 24 wirtualne fotele, stworzone przez firmę Immotion. Okulary wirtualnej rzeczywistości prezentują filmy sferyczne o kącie widzenia 360°, a ruchome fotele oraz słuchawki umożliwiają widzom poczucie bliskości i uczestnictwo w życiu tych niezwykłych stworzeń.

Ponieważ zwiedzenie Parku Narodowego Wulkanów, gdzie można zaobserwować goryle, kosztuje turystów zagranicznych aż 1500 dolarów, wrocławskie zoo proponuje tańszą alternatywę w postaci technologii wirtualnej, która dostarcza równie interesujących doświadczeń. Zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy miały okazję wypróbować tę nową atrakcję, są zachwyceni stopniem realizmu i bogactwem wrażeń.

Warto również skorzystać z innych wirtualnych atrakcji, takich jak nurkowanie z rekami, mantami i humbakami. Umieszczając się w centrum głębin morskich, można obserwować te fascynujące istoty nie przez szybę, ale w ich naturalnym środowisku.

Joanna Kasprzak, prezes zarządu Zoo Wrocław, zaznacza, że spotkanie z gorylami górskimi czy wielorybami jest trudne nawet na wolności: „Nie wszystkie zwierzęta można podziwiać w zoo. U nas jednak to możliwe. Liczymy na to, że nowa atrakcja stanie się doskonałym urozmaiceniem naszej oferty”.