Retro podróż pociągiem z lat 70. XX wieku na trasie Wrocław-Oleśnica

Zabytkowa maszyna kolejowa, która swój pierwszy kurs odbyła w latach 70. ubiegłego wieku, rozpoczęła swoją podróż w niedzielny poranek ze stacji Wrocław Główny. Wraz z nią ruszyli na drogę entuzjaści dawnej epoki kolejnictwa, dla których jazda tymi historycznymi składami to prawdziwa przyjemność. Pociąg kieruje się do Oleśnicy, planując postój na paru przystankach po drodze. Owe retro podróże cieszą się rosnącym uznaniem wśród miłośników historii i kolei.

Jak informuje rzecznik prasowy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu, Michał Wychodził, pasażerowie mają niepowtarzalną okazję doświadczyć przejażdżki fragmentem linii kolejowej nr 143. Ta trasa to część historycznego szlaku Kolei Prawego Brzegu Odry, otwartego w roku 1868, prowadzącego z Wrocławia Nadodrze do Oleśnicy. Możliwość ta jest efektem współpracy z Urzędem Miasta oraz Ośrodkiem Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, pasażerowie mają możliwość uczestniczenia w koncercie orkiestry oraz pokazie rekonstrukcji historycznych na stacji w Oleśnicy. Czeka na nich również szereg atrakcji, w tym zwiedzanie miasta pod okiem przewodnika oraz podróżowanie historycznymi wagonami – pochodzącymi z lat 1928-1930 lub wagonem sypialnym z 1977 roku.