Śląsk Wrocław notuje spadek formy w połowie sezonu

Rewelacyjna seria Radomiaka – Śląsk Wrocław spada na 6. miejsce w lidze

Piłkarska PKO Ekstraklasa jest w tym roku bardzo wyrównanymi rozgrywkami, w których nie brakuje niespodzianek. Dla wielu obserwatorów największym zaskoczeniem jest fatalna forma Mistrza Polski. Jest jednak  więcej niespodzianek.

Legia w strefie spadkowej

Obecny Mistrz Polski, czyli Legia Warszawa, fatalnie radzi sobie w tym sezonie. Nie pomogła nawet zmiana trenera. Piłkarze Legii przegrali w tym sezonie jedenastokrotnie, notując jedynie cztery zwycięstwa. Dużo wyżej w tabeli jest wrocławski Śląsk, choć ostatnio też notuje dołek formy.

Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska miała dobry początek sezonu i długo utrzymywała się czubie tabeli.

Słaba forma Śląska i przetasowanie w tabeli

W ciągu ostatnich pięciu meczów Śląsk Wrocław zanotował jedno zwycięstwo (ze Stalą Mielec) i jeden remis. Trzy pozostałe mecze zakończyły się porażką Wrocławian. Spowodowało to spadek w tabeli o szóste miejsce. Oddalają się jednocześnie marzenia o drugim z rzędu udziale w europejskich pucharach. W tym sezonie Śląsk walczył o awans do Conference League, niestety odpadł w ostatniej rundzie w walce z klubem z Izraela.

Zupełnie inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku Radomiaka Radom. Beniaminek wskoczył na piątek miejsce notując piąte kolejne zwycięstwo z rzędu. W tym czasie Radomiak pokonał Górnika Łęczną, Cracovię, Górnika Zabrze, Zagłębie Lubin i Wisłę Kraków. W kolejnym meczu czeka ich natomiast starcie z liderującym w tabeli Lechem Poznań.