Sobotni piknik rodzinny dla uczczenia inauguracji nowej trasy pieszo-rowerowej w Przedmieściu Oławskim

Na otwarcie nowo wytyczonej trasy pieszo-rowerowej, które zaplanowano na najbliższą sobotę, 22 czerwca, nad rzeką Oławą ma miejsce piknik rodzinny. Nowa ścieżka, która biegnie przez obszar o niezwykłych walorach przyrodniczych i malowniczym krajobrazie, jest zlokalizowana między mostem Rakowieckim a kładką Siedlecką na terenie Przedmieścia Oławskiego.

Inwestycja w postaci 1,3-kilometrowego ciągu pieszo-rowerowego znalazła się w planach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020, gdzie była propozycją dwóch różnych projektów. Dodatkowo jest ona elementem większego przedsięwzięcia o nazwie „Zielona Sieć Rowerowo-Piesza Wrocławia”. Za tą inicjatywą stoi Agnieszka Dusza, działaczka lokalna oraz radna miejska, która zdobyła mandat w ostatnich wyborach.

Nowozakładana trasa przechodzi przez obszar względem przyrody cenny i malowniczy, często nazywany wrocławską Amazonią. To miejsce zamieszkiwane jest przez wiele chronionych gatunków zwierząt, w tym różnorodne gatunki ptaków, płazów oraz nietoperzy. Te zwierzęta zamieszkują stare drzewa i gęste zarośla rosnące nad rzeką. Kwestia ochrony środowiska miała istotne znaczenie dla kształtu inwestycji, co skutkowało rezygnacją z instalacji oświetleniowej oraz wybraniem nawierzchni mineralnej.

Z okazji inauguracji nowego ciągu pieszo-rowerowego, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu we współpracy z lokalnym samorządem, policją oraz innymi jednostkami miejskimi organizuje piknik rodzinny. Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca w godzinach od 10:00 do 15:00 na trasie nowej ścieżki. Zaplanowano szereg atrakcji, gier i działań edukacyjnych – warsztaty plastyczne, zagadki, kurs pierwszej pomocy oraz możliwość oznakowania rowerów.

Udział w pikniku jest całkowicie bezpłatny, a uczestnicy mogą liczyć na mnóstwo zabawy i ciekawostek.