Święto miłośników tramwajów i autobusów

W ten weekend we Wrocławiu możemy wybrać się na wyjątkowe wydarzenie. W byłej zajezdni Popowice zobaczyć będzie można stuletnie tramwaje oraz autobusy z lat 60. 70. I 80. XX wieku. Co więcej, będzie można również się nimi przejechać!

W sobotę, 18 września, w zajezdni przy ulicy Legnickiej można było obejrzeć wyjątkowe modele pojazdów komunikacji miejskiej. Oprócz pokazów miały miejsce również ciekawe wykłady oraz oczywiście przejażdżki historycznymi tramwajami i autobusami. Wieczorem odbyły się koncerty lokalnych zespół, nie zabrakło również oczywiście food trucków i miejsca z pamiątkami.

Jeżeli nie zdążyłeś skorzystać z atrakcji w sobotę, nic straconego! Dziś, w niedzielę 19 września na zajezdni wciąż będzie można obejrzeć autobusy. Tramwajów już tam jednak nie uświadczymy, ponieważ wyruszą one w paradę, kierując się w stronę przystanku Opera. Rozpocznie się ona o godzinie 12:00.

Ponadto przybyli będą mogli obejrzeć wystawę neonów oraz prac plastycznych czy ponownie wysłuchać wykładu o zabytkowym tramwaju Maximum. Poniżej możecie zapoznać się ze szczegółowym planem imprezy.

Plan wydarzenia – niedziela, 19.09.2021

– wykład Tomasza Siedleckiego o tramwaju Maximum z 1901 roku – 11:00

– parada zabytkowych tramwajów – 12:00

– specjalne linie tramwajowe i autobusowe – 10:15 do 15:50

– koncert wrocławskich zespołów – 16:00