Szczegóły ataku nożownika w sercu Wrocławia

Policjanci z Wrocławia nadal badają szczegółowe okoliczności zaistniałego incydentu z użyciem noża, do którego doszło w centrum miasta. Na placu Nowy Targ doszło do brutalnego ataku, gdzie 33-letni mężczyzna posłużył się ostrym narzędziem przeciwko dwóm ofiarom. Został on jednak szybko zneutralizowany i aresztowany przez policję.

Beniamin Piłat, reporter RMF FM, przekazał informacje potwierdzone przez wrocławską policję. Zgadza się, że ofiarami ataku była para – mężczyzna i kobieta.

Na podstawie niepotwierdzonych jeszcze informacji można przypuszczać, że 33-letni podejrzany najpierw uderzył 84-letnią kobietę w rękę ostrym narzędziem, a następnie zadał ciosy 31-latkowi w brzuch i łopatkę. Aktualny stan zdrowia obu poszkodowanych jest nieznany – wrocławska policja nie udzieliła na ten temat żadnych informacji.

Agresor, 33-latek, został zatrzymany przez służby porządkowe niedługo po tym dramatycznym wydarzeniu. Chociaż nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone, nóż użyty do ataku na te dwie osoby został prawdopodobnie zabezpieczony.