Tadeusz Pawłowski – legenda Śląska Wrocław opowiada o swojej niepewności co do przyszłości ukochanego klubu

Tadeusz Pawłowski, który pełnił różne role w Śląsku Wrocław – od znakomitego piłkarza, przez trenera, po dyrektora akademii, ma ogromne znaczenie dla tego klubu. Mimo że obecnie mieszka za granicą, „Teddy” nie przestaje uważnie śledzić wydarzeń związanych z drużyną, którą darzy wielką sympatią. W wywiadzie dla tygodnika „Wprost” były reprezentant Polski mówił między innymi o swoich obawach dotyczących kierunku, w jakim zmierza wrocławski zespół.

Choć młodsze pokolenie kibiców może kojarzyć Tadeusza Pawłowskiego przede wszystkim z jego osiągnięciami jako trenera, kiedy prowadził Ekstraklasowe drużyny Śląska Wrocław oraz Wisły Kraków, warto przypomnieć, że „Teddy” to także wybitny były zawodnik. Z wrocławskim zespołem zdobył mistrzostwo Polski (1977), Puchar Polski (1976) i z powodzeniem rywalizował na arenie międzynarodowej. W tamtym okresie Śląsk miał okazję rywalizować z gigantami europejskiej piłki, takimi jak Liverpool FC, SSC Napoli czy Borussia Mönchengladbach. Gdy powrócił do Wrocławia jako trener, pomógł drużynie wywalczyć awans do europejskich pucharów (2015) z barwami WKS.

Nie dziwi więc fakt, że legenda Śląska Wrocław obecnie z niepokojem obserwuje sytuację, w której znajduje się jego ukochany klub. Przez dwa kolejne sezony Śląsk zajmował ostatnie miejsca zapewniające pozostanie w PKO BP Ekstraklasie, co wywołuje zrozumiałe obawy co do przyszłości drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.