Wrocław: 7. Lotny Festiwal Piwa pod Iglicą – miłośnicy chmielowych specjałów w najlepsze bawią się do 3 września

Na placu przy Hali Stulecia, pod znaną wszystkim Wrocławiakom Iglicą, odbywa się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników piwa. Do niedzieli, 3 września, można tam cieszyć się atmosferą 7. Lotnego Festiwalu Piwa. Jest to prawdziwe święto dla smakoszy chmielowych trunków – na degustację czeka ponad tysiąc różnych piw kraftowych i rzemieślniczych, pochodzących od 24 producentów. Organizacja festiwalu nie ograniczała się jednak tylko do prezentacji piwa – przygotowano również konkursy z nagrodami oraz koncerty.

Można też zobaczyć zdjęcia wykonane przez naszego fotoreportera – być może znajdziecie na nich siebie? Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat tego wydarzenia, a informacje o niedzielnych występach znajdziecie poniżej.

Zgodnie z opiniami doświadczonych piwowarów, produkcja piwa to sztuka, której podstawami są wiedza, talent i cierpliwość. Każde oryginalne piwo powstaje dzięki nim.

Organizatorzy 7. Lotnego Festiwalu Piwa podkreślają, że ich wydarzenie jest skierowane głównie do entuzjastów rzemieślniczego piwa. Ale nie tylko – ważnym celem jest także edukacja konsumentów oraz promowanie zmiany ich nawyków piwnych.