Jarosław Jach trafi do WKS?

Transfer Jarosława Jacha do Śląska Wrocław jest realny?

Transfer Jarosława Jacha do Śląska Wrocław byłby niewątpliwym wzmocnieniem. W obecnym sezonie defensywa zespołu ze stolicy Dolnego Śląska nie spisuje się bowiem najlepiej. Piłkarzom z bloku obronnego przydarzają się częste błędy, a klub traci sporo bramek. Jarosław Jach jest jednak na celowniku także klubów zza granicy.

Transfer Jarosława Jacha do Śląska?

Jarosław Jach w młodym wieku opuścił polską Ekstraklasę. Do 2018 roku grał w Zagłębiu Lubin. Stamtąd przeniósł się do angielskiej Premier League, której jednak nie podbił. W Crystal Palace wyłożony na niego aż 2,5 miliona euro. Zawodnik nie okazał się jednak istotnym wzmocnieniem kadry i nie zagrał zbyt wiele razy w pierwszym składzie.

Crystal Palace było zmuszone do wypożyczenia Jarosława Jacha. Grał w Turcji, w Sheriffie Tyraspol i Fortunie Sitard. Pokazał się również w polskiej lidze – dwa razy był wypożyczony do Rakowa Częstochowa.

Kontrakt Jacha wygasa 30 czerwca 2022

Transfer Jarosława Jacha do Śląska jest możliwy, ponieważ za pół roku wygasa jego umowa z Crystal Palace. Klub nie będzie chciał przedłużyć z wciąż młodym obrońcom kontraktu, ponieważ ten nie rozwinął się w oczekiwany sposób. Jarosław Jach może więc na stałe wrócić do polskiej ligi.

Śląsk Wrocław interesował się młodym zawodnikiem w poprzednim okienku transferowym.. Latem stronom nie udało się ustalić odpowiednich warunków, może się to jednak zmienić teraz. Jarosława Jacha wciąż chciałby u siebie widzieć Jacek Magiera, trener wrocławian.

Jarosław Jach odrzucił ostatnio propozycje kontraktów z Arabii Saudyjskiej i Izraela. Interesują się nim jednak podobno także inne europejskie kluby.

Informacje z Ekstraklasy – Legia chciałaby pozyskać Marka Papszuna, ale trener Rakowa nie chce odejść z klubu.