Transfer Makowskiego na Węgry

Rafał Makowski opuścił Śląsk Wrocław

Jeden z wyróżniających się w obecnym sezonie piłkarzy Śląsk Wrocław opuścił klub ze stolicy Dolnego Śląska. Rafał Makowski zamienił Śląsk na klub występujący w lidze węgierskiej.

Rafał Makowski został sprzedany przez Śląsk Wrocław

Klub z Wrocławia zarobił na swoim zawodniku kilkaset tysięcy euro. Taka suma to poważny zastrzyk gotówki dla budżetu polskiego zespołu.  Węgierski klub, który go kupił – Kishvarda  FC wyłożył sumę 300-400 tysięcy euro. Klub znajduje się obecnie na drugim miejscu w węgierskiej pierwszej lidze, co jest małą sensacją.

Kishvarda  FC jest tuż za plecami węgierskiego giganta – Ferencvaros. Trafi do lidera zaledwie jeden punkt. Być może Rafał Makowiecki pomoże w osiągnięciu historycznego wyniku.

Rafał Makowski został sprzedany przez Śląsk Wrocław i zrobił dobry deal

Sprzedaż Makowskiego przez Śląsk Wrocław jest świetnym interesem. Piłkarz przyszedł bowiem do Wrocławia z Radomiaka Radom na zasadzie wolnego transferu – bez odstępnego. Makowski nie potrafił także na dłużej wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie WKS Śląska Wrocław. Przeważnie wchodził z ławki lub pozostawał na niej przez cały mecz.

Klub nie miał więc wątpliwości i gdy wpłynęła lukratywna oferta z Węgier, postanowił ją przyjąć. Wrocławski klub poza kilkuset tysiącami euro zapewnił sobie również pewien procent od sumy przyszłego transferu byłego już zawodnika.

Piłka nożna może przyczynić się do powstawania kontuzji. Zobacz artykuł..

Możliwy transfer Jarosława Jacha do Śląska Wrocław.