park wodny

W 2023 na Zakrzowie powstanie Aquapark!

Miasto zawarło już umowę z wykonawcą prac budowlanych mających na celu powstanie nowego parku wodnego w naszym mieście. Tym razem kompleks basenów powstanie na Zakrzowie. Aquapark na Zakrzowie to z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców tego osiedla.

Wrocławski Aquapark na Zakrzowie

Obecnie we Wrocławiu znajduje się właściwie tylko jeden duży kompleks basenów. Wrocławski Park Wodny jest aquaparkiem funkcjonującym już od 2008 roku. To wciąż największe tego typu miejsce nie tylko we Wrocławiu, ale także w tej części Polski. Ma kilka wspaniałych zjeżdżalni, długą dziką rzekę i kilka basenów na zewnątrz. Część rekreacyjną uzupełniają baseny jacuzzi, basen dla maluchów i brodzik. Jeżeli chodzi o możliwości uprawiania sportu we wrocławskim aquaparku, znajduje się tam basen olimpijski wraz z pojemnymi trybunami. Uzupełnieniem dla basenów są sauny i  rozbudowana siłownia.

Niestety, to nie tylko największe, ale także jedyne tego typy miejsce we Wrocławiu. Inne baseny przeważnie znajdują się przy szkołach. Wyjątkiem może być basen przy ul. Teatralnej, a także ten w hali Orbita. Nie zapewniają jednak zbyt wielu rozrywek, można tam po prostu pływać. Aquapark na Zakrzowie może to zmienić, będą tam duże zjeżdżalnie i wszelkie atrakcje dla dorosłych i dzieci. W tej części miasta zdecydowanie brakuje takiego miejsca.

Kolejny nowy park wodny we Wrocławiu

Aquapark na Zakrzowie, którego budowa ma kosztować około 40 milionów złotych, nie jest jedynym nowym parkiem wodnym w stolicy Dolnego Śląska. Wkrótce wykonawca ukończy prace nad niemal identycznym obiektem na wrocławskim Brochowie. Aquapark na Zakrzowie znajduje się przy ul. Wilanowskiej 31. Wyposażenie basenu będzie kompletne, w jego skład wejdą także sauny i siłownia.

Niedawno w Częstochowie władze miasta otworzyły nowy aquapark. Coraz więcej miast decyduje się na takie inwestycje. Mają korzystny wpływ dla zdrowia i pozwalają na rekreację mieszkańców.