Atrakcje wrocławskiego parku wodnego

Wodne atrakcje we wrocławskim Aquaparku cz. 2

Aquapark we Wrocławiu jest jedną z najciekawszych atrakcji w stolicy województwa dolnośląskiego. Dzieci, młodzież i dorośli uwielbiają odwiedzać to miejsce i relaksować się podczas korzystania z licznych atrakcji.

Sauny i kilka jacuzzi

Miłośnicy relaksu chcący zaznać nieco odpoczynku podczas wizyty w Wrocławskim Parku Wodnym mogą wybrać się do sauny. Bilet wstępu na basen uprawnia bowiem do korzystania także z skorzystania z jednej z kilku saun o różnych temperaturach i wilgotności. Obok głównego gmachu Aquaparku znajduje się także Saunarium – tam miłośnicy wysokich temperatur mogą przebierać w różnych pomieszczeniach.

Inną opcją jest wybór jednego z kilku basenów jacuzzi. Każde z nich mieści około 6-8 osób jednocześnie i może być miłym miejscem do odbycia dłuższej pogawędki ze znajomym. W całym Aquaparku jest również wiele innych miejsc z wodnymi masażami, także na zewnątrz.

Fala dająca wiele zabawy

Co pewien czas w centralnej części  głównego basenu uruchamiana jest sztuczna fala.  Jest to miejsce licznych zabaw, niczym nad morzem. Czasami ratownicy organizują dodatkową atrakcje dla dzieci – przewożąc ich na pontonie w trakcie uruchomienia fali.

Baseny sportowe

Osoby, które po prostu chcą spędzić trochę czasu na pływaniu również nie będą zawiedzione. We Wrocławskim Parku Wodnym znajdują się bowiem dwa duże baseny sportowe, z których każdy ma wiele torów. Jeden z nich ma długość 25 metrów i jest dostępny dla wszystkich chętnych. Drugi to basen olimpijski o długości 50 metrów. Aby tam wejść, należy posiadać specjalną wejściówkę. Często odbywają się tam treningi półzawodowców oraz profesjonalnych pływaków.

Porządne szatnie, czyste łazienki i inne udogodnienia

Aquapark w stolicy Dolnego Śląska posiada wszystkie niezbędne udogodnienia, które pozwalają na niczym niezmąconą rozrywkę lub odpoczynek. Szafli w szatniach pomieszczą wszystkie niezbędne przedmioty, a w szatniach znajduje się odpowiednia ilość przebieralni, czy suszarek. Osoby odwiedzające basen mogą skorzystać z nowoczesnych łazienek oraz pryszniców.

W obrębie basenu znajduje się bar, w którym można coś przekąsić, co jest szczególnie istotne podczas kupowania całodniowego biletu wstępu. Latem także na zewnątrz znajduje się punkt gastronomiczny – z napojami oraz lodami.

Warto wybrać się do WPW

Wrocławski Aquapark to zdecydowanie jeden z najciekawszych tego typu obiektów w zachodniej części Polski.

Warto wiedzieć, że mieszkańcy miasta rozliczający swoje podatki we Wrocławiu mogą zainstalować aplikację NASZ WROCLAW. Raz do roku uprawnia ona do bezpłatnego wejścia do kilku wrocławskich atrakcji. Wśród nich  jest możliwość wejść na dwie godziny do Wrocławskiego Parku Wodnego. Innymi atrakcjami są np. ZOO, Hydropolis i mecz Śląska Wrocław.

W pierwszej części artykułu opisaliśmy kilka atrakcji w Wrocławskim Parku Wodnym.