Wrocławska akcja sadzenia drzew pod patronatem najmłodszych mieszkańców miasta

Począwszy od dnia 4 października, istnieje możliwość zarejestrowania udziału w jesiennym wydaniu inicjatywy pod nazwą WROśnij we WROcław. W ramach tej akcji, 21 października, na terenie parku Zachodniego zostanie posadzonych 300 nowych drzew. Ciekawostką jest to, że patronat nad tymi młodymi drzewkami mogą objąć dzieci, które przyszły na świat w latach 2022 i 2023. To zaś rodzice lub opiekunowie tych dzieci mają okazję do posadzenia drzew, które przyczynią się do zwiększenia ilości zieleni w mieście. Tradycyjnie, wydarzeniem towarzyszący jest piknik rodzinny. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób można zapisać się na jesienną edycję WROśnij we WROcław.

Mamy przygotowane 300 roślin różnych gatunków do posadzenia – od lip drobno- i szerokolistnych, przez wiązy, aż po graby pospolite, klony polne czy leszczyny tureckie – powiedział Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. Podkreślił on również, że nasi specjaliści wspierają rodziny w procesie sadzenia drzew, wszystko odbywa się pod ich ścisłym nadzorem.

Jestem zachwycony poziomem zainteresowania naszą akcją WROśnij we WROcław, o czym świadczy to, że zaledwie kilka dni po rozpoczęciu zapisów wszystkie drzewka zostają zarezerwowane – dodał Mól. Po zakończeniu akcji sadzenia, wszystkie drzewka poddawane są inwentaryzacji, co zazwyczaj trwa kilkanaście dni. Na każdym stelażu pojawia się pamiątkowa taśma z imieniem patrona – kolejnym słowem dziecka.