Wrocławskie MPK planuje wymianę rozjazdów przy placu Powstańców Wielkopolskich

MPK we Wrocławiu rozpoczyna proces przetargowy dotyczący modernizacji rozjazdów znajdujących się na wschodniej stronie placu Powstańców Wielkopolskich, a także na skrzyżowaniu z ulicą Trzebnicką. Dodatkowo, zaplanowano stworzenie nowych połączeń torowych.

Głównym celem zamówienia jest wymiana rozjazdów w miejscu, gdzie plac Powstańców Wielkopolskich przecina się z ulicą Trzebnicką. Zamierza się również przeprowadzić prace modernizacyjne w obrębie połączenia z Zajezdnią Ołbin, które biegnie wzdłuż ulicy Ołbińskiej. Istnieje również opcja wykonania dodatkowych prac polegających na wymianie szyn oraz nawierzchni w łukach znajdujących się na skrzyżowaniu ulic Trzebnicka i Świętego Wincentego.

Planowane prace obejmują remont rozjazdów położonych po wschodniej stronie placu Powstańców Wielkopolskich oraz naprawę skrzyżowania torów. Torowisko zostanie odnowione na wysokości przystanków położonych z północnej i południowej strony placu. będą też zrealizowane nowe połączenia torowe – jedno z nich poprowadzi od północnego peronu przystankowego wzdłuż ulicy Ołbińskiej (w kierunku zajezdni Ołbin), a drugie będzie prowadziło z ulicy Trzebnickiej do południowego peronu na placu Powstańców Wielkopolskich. W planach jest także szlifowanie szyn oraz potencjalna regulacja sieci. Projekt przewiduje również instalację sześciu smarownic torowych.