Antoni Gucwiński dyrektor ZOO we Wrocławiu nie żyje

Wrocławskie ZOO pokryje część kosztów pogrzebu legendarnego dyrektora

Niedawno doszły do nas wiadomości o śmierci Antoniego Gucwińskiego. Kultowy dyrektor wrocławskiego ZOO zmarł 8 grudnia, o czym poinformował sam Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Legendarny dyrektor wrocławskiego ZOO

Antoni Gucwiński był bardzo rozpoznawalną osobą we Wrocławiu. Jest ceniony przez mieszkańców i władze miasta ze względu na swoje zasługi dla miasta, naszego Ogrodu Zoologicznego, a także dlatego, że po prostu był wspaniałym człowiekiem.

Pan Gucwiński był dyrektorem wrocławskiego ZOO w latach 1966-2006. Wiele osób kojarzy go zapewne także z programu emitowanego w Telewizji Polskiej. Podczas kręcenia „Z kamerą wśród zwierząt” występował wspólnie ze swoją żoną – Hanną Gucwińską.

Przesunięty pogrzeb i wsparcie ZOO

Rodzina zmarłego Antoniego Gucwińskiego zdecydowała się przenieść pogrzeb na okres poświąteczny. Na wspaniały gest zdecydowało się wrocławskie ZOO, które pokryje część kosztów związanych z pogrzebem swojego dawnego dyrektora.

Kilka dni po informacji legendarnego dyrektora, w mediach pojawiły się informacje o tym , że jego żona trafiła do szpitala. Na szczęście jej stan uległ poprawie.

Tak, jak w czasach gdy Antoni Gucwiński pełnił rolę dyrektora, dziś wrocławskie ZOO może się poszczycić wieloma sukcesami. Ostatnio udało się tam między innymi rozmnożyć rzadki gatunek.