Polinka

Polinka – kolejka linowa Wrocław 

Kolejka linowa Polinka jest miejscem wartym uwagi, które powinno się odwiedzić  będąc we Wrocławiu. Jest to kolejka linowa Politechniki Wrocławskiej. Łączy Kampus na Grobli z Kampusem Głównym uczelni. Została uruchomiona w 2013 roku. 

Wrocławska kolejka linowa – Polinka

Nad Odrą kursują dwa wagony. Trasa wagoników jest w miarę krótka, ponieważ trwa około 3 minut. Jednorazowo w wagoniku może przebywać 15 osób (kolejka posiada 10 miejsc siedzących i 5 stojących). 

Kolejka Polinka w głównej mierze została zbudowana z myślą o studentach i pracownikach Politechniki Wrocławskiej. Miała być pomocna w przemieszczaniu się między Kampusem na Uczelni. Szybko jednak stała się atrakcja turystyczna Wrocławia. Obecnie cieszy się więc się dużą popularnością. 

Nazwa kolejki została wybrana w 2013 roku w konkursie studenckim. Wygrał go student mechatroniki na Wydziale Mechanicznym. 

Korzystanie z kolejki linowej w czasie pandemii

Kolejka funkcjonuje w czasie pandemii zgodnie z zasadami obowiązującymi w czasie stanu epidemii.

Zasady Funkcjonowania kolejki: 

  • W wagoniku mogą przebywać jednorazowo dziesięć osób;
  • Przed wejściem na teren stacji należy założyć maseczkę oraz zdezynfekować dłonie przy pomocy dyspenserów znajdujących się na stacji;
  • Na stacjach „Polinki” oznakowano ciąg wejścia i ciąg wyjścia, które nie krzyżują się. W kolejkach oczekujących do wejścia oznakowane są miejsca oczekiwania z zachowaniem dystansu 2 m, którego należy bezwzględnie przestrzegać.

Godziny otwarcia oraz cennik Polinki

Od poniedziałku do piątku:

  • od 7.00 do 21.00, z przerwami sanitarnymi od 10.15 do 10.45, od 13.00 do 14.00 , a także od godz. 16.15 do 16.45.

Sobota- niedziela:

  • od 11.00 do 18.00, z przerwami sanitarnymi od 13.30 do 14.00, a także od 16.00 do 16.30.

Cennik  (bilety jak w komunikacji miejskiej MPK)

  • Bilet jednorazowy kosztuje 4,6 zł.
  • Bilet ulgowy kosztuje 2,3 zł.

Przewóz roweru jest możliwy po wykupieniu biletu ulgowego. Możliwy jest także przewóz zwierząt. Do bezpłatnej podróży uprawnieni są studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej (posiadający ważną legitymację studencką lub pracowniczą), emeryci PWr, uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, dzieci do szóstego roku życia, a także opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz na informacje o Polince w serwisie aHaloWrocław.