Fontanna Multimedialna na Pergoli

Fontanna multimedialna przy Pergoli

Najnowsza fontanna multimedialna w Polsce i jedna z największych w Europie znajduje się właśnie we Wrocławiu. Pokazy fontanny są wzbogacone w świtała oraz dźwięki oraz różne gatunki muzyki (np. muzyka klasyczna, nowoczesna czy pop).

Fontanna Multimedialna we Wrocławiu – informacje ogólne

Fontanna znajduje się przy Hali Stulecia na Pergoli we Wrocławiu w pobliżu ZOO, na skraju parku Szczytnickiego-  do których również warto jest się wybrać. Dokładny adres to ul. Wystawowa 1, 51-618. Została otwarta 4 czerwca 2009 roku. To jedno z największych tego typu miejsc w Polsce. Jej powierzchnia wynosi bowiem prawie hektar powierzchni, posiada 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych i 3 dysze ogniowe. Projektantem fontanny jest Artur Moryson z Pracowni Projektowej Archad. Fontanna nie była tania. Koszt takiej budowy wyniósł więc aż 12 milionów złotych. 

Kiedy odbywają się pokazy?

W sezonie letnim (od maja do października) pokazy odbywają się codziennie, co godzinę od godziny 10:00 do godziny 20:00. Trwają od około 4 minut do aż 17. Warto dodać że pokazy są bezpłatne. 

Jak dojechać na pokaz komunikacja miejską? 

  • tramwajami linii 1, 2, 4, 10 oraz 16 (do przystanku Zoo lub Hala Stulecia);
  • autobusem linii 145 i 146 (do przystanku Hala Stulecia).

Pokazy fontanny są niesamowitymi widowiskami których nie można przegapić będąc we Wrocławiu. Warto poświęcić swój czas i będąc we Wrocławiu wybrać się na pokaz fontanny. 

Tu znajdziesz więcej informacji na temat Fontanny Multimedialnej.