Wyjątkowo upalny lipcowy weekend na Dolnym Śląsku

Weekend w lipcu na Dolnym Śląsku charakteryzował się niezwykle wysokimi temperaturami, co zmusiło mieszkańców regionu do szukania schronienia nad ciepłymi wodami. Wielu ludzi z Wrocławia, Wałbrzycha i Świdnicy zdecydowało się na wyprawę do Zalewu Mietkowskiego oraz plaży w Borzygniewie. Ciekawostką było, że spotkaliśmy tam grupę dziewczyn, które właśnie obchodziły wieczór panieński.

Niestety, poniedziałek 10 lipca nie przynosił wymarzonej ulgi od upałów. Prognozy pogody wręcz sugerowały, że wysokie temperatury utrzymają się przez cały nadchodzący tydzień.

Nie dziwi więc fakt, że Dolnoślązacy wybrali na swój weekendowy wypoczynek akurat te miejsca. Spotkaliśmy tam licznych mieszkańców Wałbrzycha, Wrocławia, Świdnicy oraz mniejszych miejscowości w okolicy Mietkowa. Jedną z nich była Nikola z Wałbrzycha, która z uśmiechem stwierdziła: „Bawię się świetnie z przyjaciółkami. Ochładzamy się napojami pełnymi lodu i owoców, a do tego rozkoszujemy się bąbelkami. Udało nam się też pięknie opalić. To naprawdę udany dzień.”

Jedną z osób, które spotkaliśmy na miejscu była Magda – przyszła panna młoda, która postanowiła spędzić tutaj swoje popołudnie i wieczór panieński w towarzystwie przyjaciółek. „Pochodzimy z różnych miejscowości, niektóre z nas nawet z Gliwic i Anglii. To właśnie tu zamierzamy dzisiaj imprezować. Tylko szkoda, że to ja jestem kierowcą”, przyznaje ze śmiechem Magda.