Wypadek na autostradzie A4 przy zjeździe Kostomłoty

Wypadek pod Kostomłotami. A4 zakorkowana

Dziś rano w pobliżu zjazdu na Kostomłoty doszło do wypadku samochodowego. Autostrada A4 w stronę Wrocławia jest zakorkowana.

Wypadek dwóch samochodów na autostradzie A4

W pobliżu  węzła Kostomłoty dwa pojazdy osobowe brały dziś rano udział w wypadku. Do zdarzenia doszło około godziny 8:30. Za miejscem wypadku od razu zaczął się tworzyć ogromny korek, który stale rośnie.

Przybyłe na miejsce służby udzieliły niezbędnej pomocy i wyjaśniają, jak doszło do zderzenia dwóch osobówek.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A4 biegnącej od strony zachodniej (Zgorzelec, Legnica) do Wrocławia. Jezdnia w kierunku stolicy Dolnego Śląska jest więc wciąż zakorkowana. Już po niecałej godzinie od wypadku korek miał długość 6-7 kilometrów.

Policja nie podała jeszcze szczegółów

Obecnie stan zdrowia poszkodowanych w wypadku osób i kierowców obu pojazdów nie jest znany. Policja nie ujawniła także stanu trzeźwości prowadzących auta uczestniczących w kolizji.

Warto wspomnieć, że na autostradzie A4 biegnącej z Niemiec do Wrocławia dość często dochodzi do wypadków, również dość poważnych. Powodem jest dość słaby stan infrastruktury (słabej jakości nawierzchnia, częściowy brak pasa awaryjnego), nieostrożna jazda oraz znaczne przekraczanie prędkości przez kierowców.

Ten odcinek autostrady A4 wybudowano jeszcze przed II Wojną Światową. Mimo wielokrotnie przeprowadzanych modernizacji, jakość tej drogi może jednak pozostawiać wiele do życzenia.

Poruszając się tą drogą wato zachować szczególną ostrożność.