Pociąg z Iwin i Jagodna do Dworca Głównego pojedzie tylko 8 minut

Z Jagodna do centrum w 8 minut? Możliwe tylk okoleją

Wkrótce nastąpi uruchomienie nowej stacji kolejowej. Pociągi zatrzymają się w Iwinach, a z możliwości szybkiego dojazdu do centrum skorzystają też mieszkańcy wrocławskiego Jagodna.

Stacja PKP Iwiny

Przystanek zlokalizowany został na styku gminy Siechnice i Wrocławia. Z możliwości szybkiego dojazdu do centrum skorzystają więc nie tylko mieszkańcy Iwin i okolicznych miejscowości, ale także Wrocławianie z Jagodna. W niedalekiej odległości znajdują się także miejscowości Bizanowice, Zacharzyce, czy św. Katarzyna. Również ich społeczność może skorzystać z nowej stacji za sprawą dostępnego obok parkingu park and ride.

Pozostawiając samochód lub inny środek transportu przy stacji i wybierając podróż do centrum pociągiem można będzie dojechać do Dworca Głównego we Wrocławiu w około osiem minut. To świetny czas w porównaniu z innymi formami transportu.

Dojazd autobusem trwa 20-30 minut

Z Iwin i Jagodna do Dworca Głównego kursuje linia autobusowa 110. Jej pętla ma miejsce na przystanku „Iwiny – Rondo”, a autobus dojeżdża w okolice Dworca w nieco ponad dwadzieścia minut. Godziny szczytu nie powinny znacznie wydłużyć czasu przejazdu, gdyż większą część trasy autobus pokonuje korzystając z buspasów. Dzięki temu podróż autobusem linii 110 może być szybsza, niż dojazd do centrum samochodem.pociąg

Na stacji kolejowej w Iwinach zatrzymają się między innymi pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie. Podróż zajmująca jedynie kilka minut będzie zapewne często wybierana przez mieszkańców rozrastającego się osiedla.