Zaskakujące zatrzymanie w centrum Wrocławia. Mężczyzna miał przy sobie 10 kilo amfetaminy!

Do nietypowego zatrzymania doszło w połowie stycznia 2023 roku w samym centrum Wrocławia. Po Starym Mieście spacerował 59-letni mężczyzna z niepozorną torbą. Obserwowany przez dłuższy czas przez śledzących go policjantów, w końcu został zatrzymany. Znaleziono w jego posiadaniu pokaźną ilość narkotyków.

59-letni mieszkaniec Wrocławia był obserwowany przez policję już od dłuższego czasu. Jednak dopiero w połowie stycznia możliwe było jego zatrzymanie na gorącym uczynku. Przechodzący z niewielkich rozmiarów torbą mężczyzna, został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji na Starym Mieście. Przy przeszukaniu okazało się, że przy sobie ma aż kilogram narkotyków w postaci amfetaminy.

Przeszukanie garażu zatrzymanego doprowadziło do jeszcze bardziej obciążających dowodów. Znaleziono tam ponad dziesięć kilogramów środków odurzających oraz odczynniki i wszelkie półśrodki do jej wytworzenia.

Zatrzymany został zamknięty na trzy miesiące w areszcie. Postępowanie sądowe rozpocznie się niebawem. Mężczyźnie grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.