Wrocław znów będzie biały

Zima we Wrocławiu na przełomie listopada i grudnia

W ubiegłą sobotę we Wrocławiu spadł pierwszy w tym sezonie śnieg. Jak co roku biały puch przyniósł niektórym wiele radości. Nie obyło się również bez tworzenia się gigantycznych korków na wrocławskich drogach. Jak Wrocławianie oceniają taką pogodę?

Najbardziej zadowolone były dzieci

Mieszkające we Wrocławiu dzieci co roku czekają na spadnięcie pierwszego śniegu. To świetna okazja do zabawy z rówieśnikami, rodzeństwem lub rodzicami. Do najbardziej lubianych zabaw na śniegu nalezą oczywiście lepienie bałwana, jazda na sankach i bitwa na śnieżki.

Miasto pokryte warstwą białego puchu wygląda ślicznie – przyznaje wielu mieszkańców Wrocławia i turystów. Możliwość spaceru w jednym z wrocławskich parków lub na Rynku skusiła więc wiele osób. Nie zabrakło miłośników fotografii, którzy próbowali uwiecznić te momenty – wiedzieli bowiem, że śnieg wkrótce stopnieje.

Nie każdy był zadowolony

Jak zwykle, nie każdy Wrocławianin był uśmiechnięty widząc prognozy pogody zapowiadające mocne opady śniegu. Szczególnie niezadowoleni byli wrocławscy kierowcy. Jak zwykle, śnieg zalegający na drogach spowodował, że korki były jeszcze większe niż zwykle.

Kolejne opady śniegu już wkrótce!

Chociaż dziś po śniegu nie ma już praktycznie żadnych śladów, wkrótce Wrocław znów stanie się biały. Śnieg pojawi się we Wrocławiu już na początku przyszłego tygodnia i znów będzie padał przez kilka dni.

Śnieg w listopadzie nie jest typową pogodą nie tylko we Wrocławiu. O opadach śniegu, które zaskoczyły mieszkańców informowały także media z innych miast.