Wypadki na AOW i wielki korek

3 stłuczki na AOW. Lepiej wybrać inną drogę

Na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia doszło dziś do trzech wypadków. W sumie uczestniczyło w nich aż osiem pojazdów. Policja zaleca unikanie tej drogi.

Zakorkowana AOW

Do trzech wypadków w niedużych odstępach czasu doszło w okolicy zjazdu na Lotnisko. Droga jest obecnie zakorkowana, a ostatnie doniesienia Policji mamy z godziny 10:00. Jej przedstawiciele radzą unikać tej drogi, gdyż przez kilka godziną mogą trwać prace służb, a następnie sprzątanie po wypadkach.

W trzech wypadkach uczestniczyła ciężarówka oraz siedem samochodów osobowych. Nie znamy jeszcze oficjalnego stanowiska śledczych w tej sprawie. Na ten moment wydaje się, że powodem wypadku mogło być niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. W żadnym z wypadków nikt nie ucierpiał.

Wrocławska AOW miała rozkorkować  miasto

W przeszłości Wrocławianie wierzyli, że budowa Obwodnicy zmniejszy korki w centrum miasta. Trudno ocenić, czy miało to miejsce. Ruch na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia z pewnością jest zwykle dość duży i niejedna osoba dzięki temu może szybciej dojechać na przykład do pracy.

Dzisiejszy karambol nie był pierwszym takim zdarzeniem w tym roku. W lipcu także doszło do wypadku z udziałem wielu pojazdów.

Poruszając się każdą drogą, nawet tak nowoczesną i bezpieczną jak AOW, zawsze warto zachować szczególną czujność i bezpieczny dystans od innych aut.