ALDI wprowadza nowy format Urban w Polsce: pierwszy sklep we Wrocławiu

Wrocław, stolica Dolnego Śląska, będzie miejscem otwarcia jednego z pierwszych sklepów niemieckiej sieci ALDI w innowacyjnym formacie Urban. Drugi obiekt tego rodzaju realizowany jest równocześnie w Markach, pod Warszawą.

Format ALDI Urban zakłada konstrukcję dwupoziomowego sklepu, przystosowanego do małych działek, usytuowanych w atrakcyjnych częściach miasta. Przewiduje on umieszczenie sali sprzedaży na piętrze oraz parkingu dla klientów na poziomie parteru. Jednakże w przypadku obiektu znajdującego się we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej 214, lokalizacja zostanie zamieniona – sklep ALDI będzie urządzony na parterze, zaś parking na wyższym poziomie budynku.

Niemiecka sieć ALDI posiada już jeden sklep we Wrocławiu, usytuowany na Gądowie przy ulicy Szybowcowej 7. Niemniej jednak, nowo otwierany obiekt będzie pierwszym we Wrocławiu funkcjonującym w oparciu o koncepcję Urban.

Budowa sklepu ALDI Urban przy ul. Strzegomskiej rozpoczęła się 7 marca i według planów ma zakończyć się 31 sierpnia. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 1714,23 m², a jego kubatura osiągnie 18022,44 m³. Inwestorem przedsięwzięcia jest Aldi Sp. z o.o., zaś pełnienie roli generalnego wykonawcy powierzono firmie SPS Budownictwo Sp. z o.o. z Wrocławia. Projekt sklepu został opracowany przez Grupę RB Sp. z o.o. Sp. k. również z Wrocławia.