Bezpłatne atrakcje Wrocławia

Na dziś przygotowaliśmy dla was nieco atrakcji. Dobra zabawa nie zawsze musi wiązać się z wielkimi wydatkami – sprawdź, jakie budżetowe aktywności czekają na nas we Wrocławiu!

Muzea w wybrane dni

Do wielu miejsc kultury wejdziemy bezpłatnie w konkretne dni tygodnia. Wizyta w poniedziałek czy wtorek pozwoli nam również uniknąć dużej liczby odwiedzających i pozwoli na spokojną kontemplację. W środy możemy wybrać się na przykład do Muzeum Architektury w dawnym kościele Bernardynów w pobliżu Panoramy Racławickiej. Co ciekawe, do byłej świątyni można udać się nawet ze swoim psim przyjacielem. W ten sam dzień bezpłatnie odwiedzimy Muzeum Poczty i Telekomunikacji, przedstawiające ciekawą historię o tym, jak formy komunikacji zmieniały się na przestrzeni lat.

Pergola – Wrocławska Fontanna Multimedialna

Pokazy Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia zawsze robią świetne wrażenie. Odbywają się o pełnych godzinach do końca października. Co ciekawe, jest to największy tego typu obiekt w Polsce. Niewątpliwie warto tam wpaść i obejrzeć niesamowity spektakl barw.

Na świeżym powietrzu

Zachęcamy też oczywiście do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ilość parków i urokliwych kamieniczek we Wrocławiu zdecydowanie sprzyja spacerom. Możemy też udać się w poszukiwanie krasnali czy na romantyczny Ostrów Tumski. W tym mieście każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie!