Drogie śmieci we Wrocławiu. Nie dość że wysokie stawki to i odbiór będzie rzadziej!

Opłaty za śmieci we Wrocławiu były zawsze najdroższe w regionie. Jednak to, co zaproponowano na rok 2023 dziwi nawet największych optymistów. Najgorsze jest jednak to, że wywóz odpadów nie będzie częstszy!

Mieszkańcy Wrocławia mają prawo do narzekań. Opłata za wywóz śmieci posegregowanych, to wydatek rzędu 41,42 zł od mieszkańca. Jeżeli deklarujemy śmieci niesegregowane, to koszt miesięczny wynosi 82,48 zł. To spora podwyżka w stosunku do poprzedniego roku. I nie koniec złych wiadomości.

Śmieciarka zabierająca papier, plastik czy szkło, będzie przyjeżdżała jeszcze rzadziej niż w roku 2022. Nie dość więc, że będzie drożej, to jeszcze pogorszą się standardy. O ile zimą nie jest to aż tak kłopotliwe, o tyle latem, plastik potrafi śmierdzieć i zatruwać życie mieszkańcom. O wiele rzadziej będą również odbierane duże gabaryty. Zużyte meble czy inne duże gabaryty będą odbierane tylko raz na pół roku.

W połowie stycznia 2023 roku otworzono oferty w postępowaniu przetargowym na wywóz śmieci we Wrocławiu. Drugie podejście do tej sprawy również nie satysfakcjonuje ani radnych ani mieszkańców. Ceny podane zarówno przez Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszania „Alba” jak i konsorcjum „Eneris” znacznie przewyższa zakładane wcześniej kwoty.