Galerie handlowe we Wrocławiu

Gdzie we Wrocławiu wybrać się na przedświąteczne zakupy?

W różnych częściach Wrocławia zlokalizowanych jest wiele centrów handlowych. Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy, by tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zdążyć kupić ostatnie prezenty lub artykuły potrzebne do organizacji świątecznej wieczerzy?

Wroclavia – tam jest teraz najbardziej tłoczno

Największe kolejki ustawiają się obecnie pod Wroclavią. Dogodna lokalizacja w samym centrum miasta, a także możliwość wygodnego dojazdu z niemal każdej strony Wrocławia sprawiają, że wiele osób wybiera to miejsce jako miejsce zakupów. We Wroclavii znajdują się wszystkie najbardziej popularne sieciówki z ubraniami, biżuterią i kosmetykami. Jest też kilka elektro marketów, Carrefour i Biedronka.

Dużą zaletą Wroclavii jest też obszerny wybór lokali, gdzie można coś zjeść, duże kino i parking. Ten ostatni jest bezpłatny przez godzinę, a po pobraniu bezpłatnej aplikacji na smartfona wydłużamy ten czas do trzech godzin.

Pasaż Grunwaldzki i Galeria Dominikańska

Kolejnymi, dużymi galeriami handlowymi są Pasaż Grunwaldzki i Galeria Dominikańska. Tam również bez problemu kupimy prezenty dowolnego typu. Niestety, w okresie przedświątecznym jest tam równie tłoczno, jak we Wroclavii.

Pasaż Grunwaldzki jest jednym z największych centrów handlowych we Wrocławiu. Swoją powierzchnią dorównuje Magnolii usytuowanej przy ul. Legnickiej. Ta jest natomiast najczęściej uczęszczaną galerią we Wrocławiu, głównie dlatego, że jest niemal jedynym tego typu miejscem w swojej części miasta.

Nieco zapomniane Arkady i Renoma

Po wybudowaniu kolejnych centrów handlowych, te nieco starsze stały się nieco mniej uczęszczane. Arkady, a także położona kilkaset metrów dalej Renoma, świecą pustkami. Warto wybrać właśnie te miejsca podczas przedświątecznych zakupów, by uniknąć długich kolejek i problemów ze znalezieniem parkingu.

W Renomie znajduje się wiele dość luksusowych i nietypowych butików, których próżno szukać w bardziej popularnych centrach handlowych.

A może mniejsze sklepy?

Aby uniknąć bardzo zatłoczonych miejsc, warto teraz kierować się w nieco mniej popularne miejsca – do mniejszych centrów handlowych. Dobrym przykładem jest znajdująca się nieopodal ul. Horbaczewskiego Astra. To dom handlowy w starym stylu, gdzie nie znajdziemy znanych marek. Jest tam jednak sporo unikalnych butików, gdzie mona znaleźć niepowtarzalne prezenty.

Podobnie jest w przypadku Targu Zielińskiego, Areny, Hali Kupców, czy Tęczy. To dość małe  galerie handlowe, jednak przez to zaoszczędzimy podczas świątecznych zakupów sporo czasu.

To ostatni dzwonek, by ruszać po prezenty!