Rowerem szybko ojedziesz z Jagodna do centrum

Ile trwa dojazd z Jagodna do centrum?

Jagodno jest jednym z najszybciej rosnących osiedli we Wrocławiu. Niegdyś wzdłuż ulicy Buforowej znajdowały się jedynie domki jednorodzinne, dziś mieszka tu kilkadziesiąt  tysięcy osób, a developerzy wciąż oddają kolejne bloki do dyspozycji nowych mieszkańców. Jak dojechać z Jagodna do centrum? Porównajmy czas dojazdu do Dworca Głównego.

Tramwaj na Jagodno

Wielu mieszkańców Jagodna zdecydowało się na wybranie tego osiedla ze względu na obietnicę wybudowania linii tramwajowej. Miała połączyć to osiedle z centrum. Niestety, do dziś linia nie powstała, mimo że miejsce na tory zostało przewidziane podczas modernizacji ul. Buforowej.

Autobusy linii  110 i 145

Dogodnym środkiem transportu wydaje się być autobus komunikacji miejskiej. MPK Wrocław obsługuje dwie linie dojeżdżające do pętli „Iwiny – rondo” – 110 i 145. Poza nimi na osiedle dojeżdża także linia nocna. Dojazd autobusem z Jagodna do Dworca Głównego jest dość szybki ze względu na dużą część trasy w formie bus pasów. Przejazd do Dworca trwa około 20 minut.

Samochodem do Dworca? Zależy, czy są korki…

Wiele osób decyduje się na codzienne dojazdy do centrum samochodem. W nocy, weekend lub poza godzinami szczytu jest to szybki sposób dotarcia do centrum. Dojazd do Dworca zajmie wtedy około 10 minut Jeżeli wybierzemy ten środek transportu w godzinach szczytu, czas ten może być jednak znacznie dłuższy -z Jagodna do Dworca PKP pojedziemy wtedy nawet godzinę.

Rower, rower miejski

W pogodne dni dobrym środkiem transportu, który pozwala na szybki dojazd do centrum jest rower. Na Jagodnie funkcjonuje także kilka stacji rowerów miejskich. Dojazd rowerem do Dworca Głównego PKP zajmie 20-35 minut, w zależności od szybkości pedałowania.

Warto podkreślić, że podczas pandemii to rowery stały się bardzo popularnym środkiem transportu.