Co się dzieje na wrocławskim Stadionie?

Stadion Wrocław – czy zobaczysz tu tylko mecze piłkarskie?

Jednym z najciekawszych miejsc, w których odbywają się różnego rodzaju wydarzenia sportowe, kulturalne oraz rozrywkowe jest Stadion Miejski we Wrocławiu.

Piłka nożna – na pierwszym miejscu?

Dużym powodzeniem wśród lokalnych kibiców cieszą się mecze piłkarskie. Drużyna Śląska Wrocław gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, a od około dziesięciu lat z powodzeniem rywalizuje w walce o najwyższe cele. Największym sukcesem w ostatnich latach było Mistrzostwo Polski w 2012 roku. Od czasów organizowanego także we Wrocławiu EURO 2012 we Wrocławiu znajduje się nowoczesny Stadion Miejski, który może pomieścić ponad czterdzieści tysięcy kibiców. Tu swoje mecze rozgrywa Śląsk Wrocław, ale dzieje się tu też wiele wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Były tu mecze Reprezentacji Polski, pokazy Monster Trucków, a także liczne koncerty.

Najczęściej na Stadionie Miejskim przy al. Śląska można zobaczyć właśnie piłkarzy – zespół z Wrocławia rozgrywa tu wszystkie mecze domowe. To dobrze, ponieważ poprzednią siedzibą Śląska był przestarzały stadion przy ul. Oporowskiej.

Liczne koncerty na Stadionie Wrocław

Wrocławski Stadion jest przystosowany do organizacji różnych imprez. W przeszłości swoje koncerty miały tutaj największe gwiazdy polskiej i światowej muzyki. To między innymi Iron Maiden, Linkin Park, Queen z Adamem Lambertem na wokalu i wiele innych.

Na czerwiec 2021 roku zaplanowano kolejne wielkie wydarzenie muzyczne – koncert znanego zespołu Kings of Leon. To zdobywcy nagrody Grammy i kultowi kompozytorzy piosenek z gatunku indie rock.

Co roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbywa się pokaz laserów – Festiwal Świateł.