Imiona nadawane we Wrocławiu

Od początku roku do końca lipca 2021 we Wrocławiu urodziło się 4 678 dzieci. Dla każdego rodzica wybór imienia dla swojej pociechy stanowi nie lada gratkę. Jedni kierują się aktualnymi trendami, podczas kiedy inni prześcigają się w coraz to bardziej  oryginalnych wyborach. Jakie imiona należały do najpopularniejszych i najciekawszych w ciągu ostatnich 6 miesięcy? Sprawdźmy!

Od kilku lat możemy zaobserwować w Polsce trend na wybieranie imion starych i tradycyjnych. W 2019 roku według rankingu udostępnionego przez Ministerstwo Cyfryzacji wśród imion żeńskich królowały Zuzanna, Julia oraz Zofia, natomiast wśród męskich – Antoni, Jan oraz Jakub. Rok później w czołówce nie zmieniło się wiele. W 2020 roku trzy najpopularniejsze imiona dla dziewczynek były takie same jak w 2019 roku, a w przypadku imion dla chłopców, Jakuba zastąpił Aleksander. W pierwszych dziesiątkach plasowały się również imiona takie jak Maja, Hanna, Franciszek czy Szymon.

Jeżeli chodzi o pierwsze półroczne 2021 roku, wyniki wyglądają całkiem znajomo.

Najpopularniejsze imiona żeńskie:

  1. Hanna (84 dziewczynki)
  2. Julia (70 dziewczynek)
  3. Zuzanna (62 dziewczynki)

Najpopularniejsze imiona męskie:

  1. Aleksander (75 chłopców)
  2. Franciszek (75 chłopców)
  3. Jan (72 chłopców)

Można więc stwierdzić, że w dalszym ciągu królują te same imiona, również w województwie dolnośląskim. Są jednak także rodzice, którzy wychodzą poza trendy. Wśród imion ostatnio narodzonych we Wrocławiu dzieci możemy wymienić Manuela, Bazylego, Gniewomira, Adalina czy Eliasza. Wśród dziewczynek najbardziej niespotykane imiona to Aria, Nikita, Elena, Dalia, Berenika oraz Rachela.