Koncert „Chwała Mu 2023”: Tysiące uczestników, znane twarze na scenie i ogromny dług do spłacenia

Dnia 8 lipca, sobota okazała się dniem pełnym muzyki i modlitwy dla mieszkańców Wrocławia oraz przybyłych z innych części Polski wielbicieli. A wszystko to za sprawą imprezy o nazwie „Chwała Mu 2023”, która odbyła się na Tarczyński Arenie we Wrocławiu i trwała aż sześć godzin. Organizatorzy wydarzenia szacują, że wokół sceny zgromadziło się około 25 000 osób. Na scenie zjawili się tacy artysty, jak: Jeremy Riddle, TGD, Agnieszka Musiał, Mate.O, Mateusz Ziółko, Melania Król, Michał Król, Maja Sowińska, Gabi Gąsior, Natalia Kuroś i Marcin Zieliński. Ten ostatni poprowadził modlitwę o uzdrowienia.

Jednak po zakończeniu wydarzenia pojawiły się niemiłe informacje. Otóż organizatorzy poinformowali przez swoje konto na Facebooku, że znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Jak wynika z ich komunikatu, mają do spłaty dług rzędu 750 tysięcy złotych. W związku z tym postanowili podjąć próbę zebrania funduszy na pokrycie kosztów koncertu poprzez zbiórkę internetową.

Zwracają się z apelem o dobrowolne wpłaty – każda kwota ma pomóc zamknąć budżet imprezy. Wyraźnie podkreślają, że mimo znacznej sumy długu, większość kosztów udało się pokryć z biletów sprzedanych uczestnikom oraz ze środków Fundacji Rozpal Wiarę – organizatora koncertu. Jednakże nadal pozostaje do spłaty kwota zbliżona do 750 tysięcy złotych.