Zamknięcie Sezonu gonitw konnych we Wrocławiu

Koniec sezonu wyścigowego. 11 listopada na Partynicach

Dzisiaj na wrocławskim torze wyścigów konnych na  Partynicach odbędzie się ostatnie wydarzenie w tym roku – Zakończenie Sezonu. Jak zwykle poza możliwością zobaczenia koni biorących udział w różnych konkurencjach, organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji, również dla dzieci.

Osiem gonitw, kilkadziesiąt koni, zwycięzca Wielkiej Pardubickiej

Dzisiejsze gonitwy będą zróżnicowane. Będą to zarówno gonitwy płaskie, z przeszkodami oraz bieg przez płotki. Organizatorzy zaplanowali łącznie aż osiem gonitw, w których udział weźmie aż 71 koni. Jeszcze przed pierwszym biegiem można bez trudu wskazać ewidentnych faworytów czwartkowych zawodów. Jednym z nich na pewno jest klacz Cosmic Magic, która w zeszłym roku była niepokonana. Teraz wygląda na to, że wraca do najwyższej formy i ma spore szanse na sukces w walce o nagrodę Zwycięzcy Zakończenia Sezonu.

Wśród faworytów do wygranej z pewnością znajduje się także zwycięzca prestiżowej gonitwy – Wielkiej Pardubickiej. Pavel Slizil jest czeskim dżokejem, który z pewnością chciałby we Wrocławiu wygrać jakiś bieg.

Atrakcje dla widzów – także patriotyczne

Zamknięcie Sezonu na Partynicach zaplanowano w tym roku na 11 listopada. Dzień Niepodległości z pewnością jest dziś tematem przewodnim gonitw. Widzowie będą mogli zaopatrzyć się w polskie flagi, a także specjalne kotyliony wyścigowe w biało-czerwonych barwach. Takie patriotyczne ozdoby otrzymają wszyscy, którzy skorzystają z usług gastronomii na terenie wrocławskiego toru wyścigów konnych na Partynicach.

Organizator zaplanował ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek dla wszystkich chętnych. Inni mogą nabyć bigos, żurek oraz grzane napoje. Impreza odbędzie się w godzinach 10:30-15:30.

Kolejne informacje sportowe możesz przeczytać na platformie sportonline.pl