Georgi Minczew przyjdzie do Wrocławia?

Śląsk Wrocław szuka napastnika. Czy Erik Exposito odejdzie z Tarczyński Arena?

Erik Exposito jest najlepszym zawodnikiem Śląska Wrocław w tym sezonie. Należy do najlepszych napastników PKO Ekstraklasy piłkarskiej. Z tego względu kusi wiele zagranicznych klubów.  Trener Śląska Wrocław – Jacek Magiera – nie zgadza się jednak na transfer, jeżeli nie będzie miał odpowiedniego zastępstwa dla napastnika z Hiszpanii. Teraz pojawiła się opcja ściągnięcia go.

Georgi Minczew zastąpi Erika Exposito?

Śląsk Wrocław interesuje się piłkarzem Łokomitivu Płowdiw. Zdaniem mediów napastnik może wkrótce znaleźć się w kadrze Wrocławian. Na Dolnym Śląsku mógłby zastąpić rozchwytywanego Hiszpana – Erika Exposito. Zawodnik jest w podobnym wieku do obecnego napastnika Śląska. Ma 26 lat i świetne warunki fizyczne. Bułgar mierzy 186 centymetrów wzrostu.

W lidze bułgarskiej Georgi Minczew zanotował dziesięć bramek w 19 spotkaniach. Kolejne zdołał strzelić w pucharze krajowym.

Śląsk zapłaci pół miliona euro za Georgia Minczewa i zarobi na Exposito?

Kontrakt zawodnika z bułgarskim klubem trwa do końca sezonu 2023/2024, czyli jeszcze przez półtora roku. Dla włodarzy klubu z Tarczyński Arena oznacza to konieczność wykupienia zawodnika. Cena – prawdopodobnie około pół miliona euro nie jest niska, jak na warunki polskiej ligi. Cała transakcja może jednak okazać się niezwykle korzystna dla Wrocłąwian.

Erik Exposito jest bowiem wyceniany na pięciokrotnie wyższą sumę. Śląsk Wrocław oczekuje za swoją perełkę aż 2,5 miliona euro. Wymiana napastników wiązałaby się więc ze sporym zyskiem klubu grającego na co dzień na Tarczyński Arena.  Pewną niewiadomą jest jednak to, czy nowy napastnik „wejdzie w buty” Hiszpana, który prezentuje wysoką formę.

Zobacz artykuł o Eriku Exposito – hiszpańskim napastniku Śląska Wrocław.

Polski napastnik wygrywa prestiżową nagrodę.