Transfer obrońcy do Śląska Wrocław - konieczne wzmocnienie

Lewonożny stoper potrzebny. Kto może wzmocnić Śląsk Wrocław?

Słaba postawa defensywy Śląska Wrocław w tym sezonie jest problemem dla trenera Jacka Magiery. Klub szuka więc wzmocnień. Tym razem chodzi o grającego lewą nogą stopera, który załata dziury w defensywie.

Śląsk Wrocław planuje sprowadzić stopera

W ostatnim czasie wrocławski klub poinformował o sprzedaży jednego ze swoich zawodników. Rafał Makowski odszedł do ligi węgierskiej. Dzięki pozyskanym środkom, a mowa od 300-400 tysiącach euro, drużyna grająca na stadionie Tarczyński Arena może pozwolić sobie na pewne ruchy transferowe.

Głównym celem dla trenera Jacka Magiery jest pozyskanie lewonożnego stopera. Klub ma na oku kilka nazwisk, między innymi byłego reprezentanta Polski.

Śląsk chce kupić lewonożnego obrońcę – kandydaci

Stan kadry na dziś nie jest dla trenera zadowalający. Ma do dyspozycji tylko jednego obrońcę grającego dobrze lewą nogą – Marka Tamasa. Niestety nie notuje zbyt dobrych występów w ostatnich miesiącach.

Jednym z najgłośniejszych  nazwisk na karuzeli transferowej stał się Jarosław Jach. Wychowanek Zagłębia Lubin miał nieudaną przygodę z angielskim Crystal Palace, z którego głównie był wypożyczany. Za pół roku kończy mu się kontrakt, Śląsk chciałby go więc ściągnąć do siebie.

Inną propozycją jest ściągnięcie Svena Kanicia. 23-letni reprezentant Słowenii  Młody defensor spełnia wszystkie stawiane przez trenera oczekiwania i ze względu na wiek jest dość perspektywiczny.

Powrót po świątecznej przerwie

Dziś o godzinie 12 odbędzie się pierwszy trening w 2022 roku. Śląsk Wrocław, jeszcze bez wzmocnień, będzie się przygotowywał do drugiej części sezonu.

Przybycie nowego obrońcy ma więc być receptą na poprawę wyników zespołu. Śląsk jest bowiem jedną z drużyn, która traci najwięcej bramek w PKO Ekstraklasie.