W Oknie Życia znaleziono dziewczynkę

Wczoraj ktoś przyniósł dziewczynkę do Okna Życia we Wrocławiu

Okno Życia jest miejscem, gdzie czasami rodzice lub krewni przynoszą małe dzieci. Dzieje się to z różnych przyczyn, o które nikt nie pyta. Wystarczy zostawić dziecko w okienku, a pracujące w tej instytucji Siostry zajmą się dzieckiem. Tak było wczoraj, gdy w Oknie Życia pojawiła się dziewczynka.

Dziewczynka w nosidełku we wrocławskim Oknie Życia

Wczoraj w godzinach wieczornych w Oknie Życia umieszczono małą dziewczynkę. Dziewczynce dopisuje, zdrowie i znajdowała się w nosidełku. Razem z dziewczynką ktoś zostawił jej kocyk i torbę z niezbędnymi rzeczami. Kilkumiesięczne dziecko szybko otrzymało niezbędną opiekę od Sióstr.

Dziewczynka otrzymała niezbędną opiekę – od razu także przebadana, a następnie zawieziono ją do szpitala. Tam lekarze przeprowadzili kolejną serię badań, co jest zwykłą procedurą w takiej sytuacji.

Wrocławskie Okno Życia

Okno Życia znajduje się przy ulicy Rydygiera we Wrocławiu. Prowadzone przez siostry zakonne od 2009 roku został pierwszym tego typu miejscem na Dolnym Śląsku. Przez kilkanaście lat w Oknie Życia odebrano siedemnaście dzieci. Dziewczynka pozostawiona tam w niedzielę to osiemnaste dziecko.

Policja nie ściga, ani nie karze matek pozostawiających dzieci w Oknie Życia., ani nie otrzymają żadnej kary. Funkcjonariusze Policji sprawdzają jedynie, czy w związku z dzieckiem nie doszło do jakiegoś przestępstwa, na przykład porwania. Dzięki temu  można oddać do Okna Życia dziecko, któremu rodzina nie jest w stanie zapewnić opieki.

Działające Okno Życia znajduje się także na przykład w Płońsku.