Druga rocznica od Nobla dla Tokarczuk

Minęły dwa lata od wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk

Dziesiątego grudnia 2019 roku mieszkańcy Wrocławia mieli okazję oklaskiwać Olgę Tokarczuk, gdy pisarka odbierała Literacką Nagrodę Nobla.

Transmisja ze Sztokholmu na telebimach

Wielu Wrocławian zdecydowało się wtedy pójść na Rynek i wspólnie oglądać transmisję wręczenia Literackiej Nagrody Nobla. Olga Tokarczuk odbierała tę najważniejszą w literackim świecie nagrodę w Sztokholmie. Z okazji tego wydarzenia we Wrocławiu i całej Polsce pojawiło się wiele ciekawych inicjatyw. Były pieczątki, pamiątkowe zdjęcia, a także przypinki upamiętniające to wydarzenie, m.in. z napisem „Oldze-Wrocław”.

Dwa lata temu ceremonia temu ceremonia miała się zacząć o godzinie 16:30. Wielu mieszkańców Wrocławia i przyjezdnych zdecydowało się jednak zająć najlepsze miejsca przed telebimem już dwie godziny wcześniej.

Olga Tokarczuk – nie tylko wielka pisarka, ale też wspaniały człowiek!

Osoby, które poznały panią Olgę Tokarczuk osobiście twierdzą, że jest to bardzo ciepła, miła i życzliwa osoba. To po prostu wielki człowiek! Przypomnijmy, że Literacką Nagrodę Nobla odebrała w 2019 roku za napisanie „Ksiąg Jakubowych”. Nie trzeba było długo czekać na kolejne wielkie wydarzenie z udziałem wielkiej pisarki. Już w 2020 roku, korzystając ze swojej popularności, założyła bowiem Fundację Olgi Tokarczuk.  Jej siedziba znajduje się w Wilii Karpowiczów, przy ulicy Krzyckiej we Wrocławiu.

Druga rocznica odebrania prestiżowego wyróżnienia dla Wrocławianki była świętowana przez niektóre szkoły nie tylko w stolicy Dolnego Śląska. Zobacz informacje o innych książkach Olgi Tokarczuk.