Warta podejmie WKS

Przed meczem Śląsk Wrocław – Warta Poznań

W ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań podejmie WKS Śląsk Wrocław. Mecz rozpocznie się w Poznaniu w poniedziałek o godzinie 18:00.

Warta Poznań – Śląsk Wrocław

Zespół Warty Poznań w zeszłym roku radził sobie świetnie w Ekstraklasie, choć był wtedy beniaminkiem. W tym sezonie ligowi rywale podchodzą już znacznie poważniej do rywalizacji z Wartą. Poskutkowało to znacznie gorszymi wynikami ubiegłorocznego beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej. Dziś Warta Poznań znajduje się na przedostatnim, 17. miejscu w ligowej tabeli. Tu przeczytasz informacje o tym, jak Warta Poznań walczyła o awans do Ekstraklasy.

Śląsk Wrocław ostatnio złapał zadyszkę po świetnym początku rozgrywek. Obecnie zajmuje siódme miejsce i jest faworytem w meczu z Wartą. Na mecz do Poznania trener Jacek Magiera nie zabierze jednak kilku kluczowych piłkarzy, między innymi  Marka Tamasa i Krzysztofa Mączyńskiego. Trener , zapytany o ostatnią gorszą formę (ledwie jedno zwycięstwo w ostatnich pięciu meczach) stwierdził, że nie jest to żaden kryzys, a cały sezon wygląda w wykonaniu drużyny bardzo dobrze.

Jacek Magiera odniósł się do plotek o odejściu snajpera

W trakcie przedmeczowej konferencji prasowej, trener Śląska Wrocław został także zapytany o kwestię odejścia napastnika. Ostatnio pojawiło się bowiem sporo plotek o możliwej sprzedaży Erika Exposito, piłkarza o najwyższej wartości w kadrze Wrocławian. Jacek Magiera potwierdził te pogłoski, mówiąc że klub już się szykuje do możliwego odejścia piłkarza.

Mecz Warta Poznań – Śląsk Wrocław rozpocznie się w poniedziałek o 18:00.