zimowe szaleństwo

Śnieg we Wrocławiu – gdzie pójść na sanki (Krzyki)

Mieszkasz na Gaju, Jagodnie, Brochowie lub w okolicy i zastanawiasz się, gdzie pójść na sanki? W tym artykule podsuniemy kilka pomysłów i pomożemy odnaleźć górkę pozwalającą na zabawę. Sanki to świetna zimowa rozrywka nie tylko dla dzieci, ale i całej rodziny!

Wzgórze Gajowe

U zbiegu ulic Bardzkiej i Świeradowskiego znajduje się spora, zielona górka. Są na niej przygotowane alejki i bez problemu znajdziemy kilka miejsc do zjazdu na sankach. W zimowe miesiące jest tam dość dużo osób. Dla niektórych będzie to zaletą, ponieważ dzieci mogą się ze sobą bawić. Wiele osób szuka jednak bardziej ustronnego miejsca.

Górka w parku na Bieńkowicach

Bieńkowice są osiedlem położonym na skraju miasta. W małym parku, który się tam znajduje, jest niewielka górka. Wiele dzieci z okolicy przychodzi tam pozjeżdżać na sankach, czy jabłuszkach. Park pozwala też na rodzinny spacer.

Górka pozwala na kilkudziesięciometrowe zjazdy, choć nie jest wysoka.

Wały nad Odrą – miejsce na zimowy spacer

Świetnym miejscem na rodzinny spacer w zimie są wały wzdłuż Odry.  To mało uczęszczane miejsce, które dobrze sprawdzi się jako trasa na sanki. Na wały można wejść w kilku miejscach – na wysokości Księża Małego lub podwrocławskich miejscowości Bażanowice lub Kotowice.

Nadodrzańskie wały dają też możliwość zjazdów z nich – w niektórych miejscach zjazdy są całkiem długie! Zimowe szaleństwo na sankach i nartach to świetna zimowa rozrywka!