Paraliż komunikacyjny we wrocławskiej Leśnicy

Ogromne korki uliczne sparaliżowały Leśnicę we Wrocławiu. Są one efektem remontów prowadzonych jednocześnie na trzech sąsiednich drogach. Budowlane prace obejmują modernizację przejazdu kolejowego, który przecina ulicę Główną oraz renowację mostu Marszowickiego, znajdującego się na tej samej arterii drogowej, jak również przebudowę ul. Dolnobrzeskiej. Mimo że prace rozpoczęto w okresie wakacyjnym, kiedy ruch uliczny we Wrocławiu jest zdecydowanie mniejszy, bliskość prowadzonych modernizacji sprawia, że mieszkańcy Leśnicy borykają się z problemami komunikacyjnymi.

Mieszkańcy wyrażają swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji. Zastanawiają się nad tym, czy gorsze jest stanie w korkach czy dziury na drogach. Niemniej jednak zdają sobie sprawę, że muszą to jakoś przetrwać, choć nie jest to proste. Skarżą się na brak dobrego planowania remontów i utrudnienia w dojeździe do miasta oraz pogotowia. Apelują o lepszą organizację ruchu drogowego.

Na szczęście, zaistniała sytuacja ma niedługo ulec poprawie. Prace na przejeździe kolejowym powinny zakończyć się już w przyszłym tygodniu. Remont mostu Marszowickiego powinien zostać zakończony do końca sierpnia. Roboty prowadzone są tam etapami, aby zachować możliwość przejazdu. Natomiast najbardziej czasochłonna będzie przebudowa ul. Dolnobrzeskiej – jej remont może trwać nawet pół roku. Po jego zakończeniu ekipy budowlane rozpoczną naprawę kolejnych odcinków tej ulicy.

Sytuację mieszkańców zachodnich osiedli Wrocławia dodatkowo komplikuje remont torowiska na ul. Legnickiej, który wymusza objazdy dla tramwajów. Mieszkańcy skarżą się na trudności z dojazdem autobusem do centrum oraz na wydłużające się trasy tramwajowe, które porównują do wycieczek krajoznawczych.

Niezadowolenie budzą także utrudnienia spowodowane remontami – podkreślają problemy z punktualnością autobusów i rozkopane skrzyżowania. Wiele osób narzeka na fatalne warunki jazdy i masakryczne korki, które generują półgodzinne opóźnienia.