Wrocław zamieni się w Lwów z lat 40. XX wieku dla potrzeb nowego filmu

Filmmedia, znana wytwórnia filmowa, planuje nowy projekt kinowy. Tym razem to Wrocław odegra rolę Lwowa z lat 40. ubiegłego wieku. Sceny do filmu będą kręcone także w Nowym Jorku i na Syberii. Na etapie realizacji filmu wytwórnia szuka statystów do zdjęć we Wrocławiu.

Aleksandra Wróbel, reprezentująca Agencję Aktorską Sceneria, zdradza, że fee za statystowanie wynosić będzie początkowo od 100 złotych. Jednak niektóre z epizodów będą wymagały negocjacji stawki.

Sceneria to warszawska agencja, która od 17 lat jest aktywna na rynku filmowym. Istotnym elementem jej działalności jest obsadzanie statystów w produkcjach kinowych i serialach – takich jak „Pan Samochodzik i Templariusze”, „Filip”, „Brokat”, „Sexify”, „Kryptonim Polska”, „Komisarz mama” czy „The Office”.

Wróbel dodaje, że obecny projekt na terenie Wrocławia to dopiero początek ich działań w tym mieście. Planują stworzyć tam stałą bazę statystów, która będzie służyła do realizacji przyszłych projektów filmowych. To oznacza, że osoby zgłaszające się teraz na casting do roli statysty mogą liczyć na udział również w kolejnych produkcjach.