Plac zabaw z wejściem tylko na kartę. Takie rzeczy na prywatnym osiedlu we Wrocławiu!

Dokładnie 1 czerwca 2023 r. w Dzień Dziecka dzieci z osiedla Partynice dostały nie lada niespodziankę. Wybudowany przez nowopowstałą wspólnotę mieszkaniową przy ulicy Kawalerzystów plac zabaw jest dostępny tylko dla dzieci posiadających specjalną kartę Magnetyczne. Zdania mieszkańców tej sprawie są podzielone.

Aby wyjść na plac zabaw przy ulicy Kawalerzystów we Wrocławiu trzeba mieć specjalną kartę magnetyczna, która przykłada się do czytnika zamieszczonego przy furtce wejściowej. Cały teren jest ogrodzony wysokim ogrodzeniem uniemożliwiającym wejście osobą z zewnątrz. Jak się okazuje zmiana ta wyszła od właściciela tego terenu.

Mieszkańcy wcześniej otrzymali wiadomość z zaproszeniem do podziału kosztów utrzymania terenu placu zabaw. Nie wszyscy na tą wiadomość odpowiedzieli, w związku z tym zarządcą tego osiedla postanowił o założeniu karty magnetycznej.

Nie wszyscy mieszkańcy są z tego powodu zadowoleni, większa część z nich uważa, że to bardzo niepoważne podejście do tworzenia wspólnoty mieszkańców.