Informacje o Ogrodzie Botanicznym

Wrocławski Ogród botaniczny – spektakl świetlny

Ogród Botaniczny we Wrocławiu to jedno z piękniejszych miejsc we Wrocławiu, zdecydowanie warte odwiedzenia. Obecnie zwiedzający mogą podziwiać niesamowite pokazy świetlne, których nie można przegapić. 

Ogród botaniczny – Wrocław

Ogród Botaniczny we Wrocławiu powstał w 1811 roku. Ciągle się rozwijał i na jego terenie w dynamicznym tempie pojawiały się tysiące nowych roślin. W 1816 roku powstały szklarnia i palmiarnia. Ogród posiada wiele interesujących innowacji, między innymi: szkółkę roślin rolniczych, a także basen dla tropikalnych roślin pływających. Podczas II Wojny Światowej rośliny mocno ucierpiały – Ogród Botaniczny poniósł wiele start. Ponownie zaczął działać po wojnie w 1945 roku. To miejsce cieszy się dużym uznaniem. Ogród Botaniczny we Wrocławiu został bowiem zarejestrowany jako pomnik historii. 

Ogród botaniczny – pokaz świetlny

Kolejny raz w Ogrodzie Botaniczny pojawi się zapierający dech w piersiach pokaz świetlny. W tym roku iluminacja świetlna Ogrodu obejmie znacznie większa cześć, niż w poprzednich latach. Warto także dodać że wystawa została zaprojektowana z poszanowaniem dla środowiska przyrodniczego. W tym roku program iluminacji został znacznie wzbogacony. Będziemy mogli być świadkami nowego widowiska które, łączy w sobie najnowsze osiągnięcia techniki oraz magię przyrody. Oprócz pokazów świetlnych możemy ujrzeć pokaz laserów. 

Kolejną ciekawą atrakcja jest także wideomapping 3D ukazywany na miniaturach zabytków architektury. Zespół techników i modelarzy zajął się przygotowaniem miniatur w technologii drukowania 3D. Podczas pokazów wyświetlane są niesamowite animacje. 

Pokazy świetlne – organizacja

Do ogrodu prowadzą dwa wejścia: od ulicy Sienkiewicza, a także od ulicy Kanoniej. Bilety można zakupić na miejscu jak i również poprzez stronę online. 

Ceny biletów 

  • dzieci do 3. roku życia bezpłatnie
  • seniorzy 65+ oraz dzieci i młodzież do 18. roku życia – 25 zł
  • dorośli – 35 zł
  • osoby niepełnosprawne – 20 zł

Iluminacje rozpoczynają się od 3.12 i odbywają się w piątki oraz weekendy. Można je więc już podziwiać, od godziny 17:00 do 21:00, natomiast kasy działają od godziny 16:30 do 20:30. 

Zobacz informacje o Ogrodzie Botanicznym w Łodzi.