Tramwaj we Wrocławiu otrzymuje nowego patrona: Bartłomieja Skrzyńskiego

We wrocławskim systemie komunikacji miejskiej po ulicach rozpoczął swój bieg tramwaj dedykowany pamięci Bartłomieja Skrzyńskiego. Jako ceniony dziennikarz i aktywista miejski, Skrzyński był znany ze swojej działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Honor ten został mu przyznany w czasie uroczystości, podczas której spotkali się jego najbliżsi, w tym przyjaciele, znajomi, a także rodzina.

Wanda Skrzyńska, matka Bartka, wyraźnie wzruszona, nie kryła swej dumy i emocji. Siostra Magdalena natomiast wspominała brata jako osobę niezwykle aktywną, która była dosłownie wszędzie.

Nasz nowy bohater miejskiego krajobrazu, tramwaj nr 3312, nie będzie przypisany do jednej konkretnej trasy. Zamiast tego, będzie przemierzał różne części miasta. Prezes MPK Wrocław, Witold Woźny, podkreślił podczas ceremonii, że numer boczny tramwaju ma głębsze znaczenie.

Bartłomiej „Skrzynia” Skrzyński dołączył do grona wybitnych postaci związanych z Wrocławiem, które uhonorowano nadając im nazwy tramwajów MPK. Dotychczasowi patroni, wśród których znajdują się Maria Koterbska, Wanda Rutkiewicz, Adam Wójcik oraz Andrzej Waligórski i Monika Jaworska z naszej rozgłośni, cieszą się uznaniem i pamięcią wrocławian.