Wrocławska parafia świętuje odpust z autorską piosenką maryjną

We Wrocławiu, na ulicy Tatarakowej, mieszkańcy mieli okazję dołączyć do festynu parafialnego, który był pierwotny po ubiegłorocznym poświęceniu nowo wybudowanego kościoła. Na przeddzień odpustowych uroczystości, u stóp tej świątyni, odbywało się wspólne świętowanie.

Jednym z punktów programu było wykonanie zupełnie nowego hymnu dedykowanego Matce Bożej Bolesnej ze Strachocina. Tekst refrenu brzmiał: „Ty, która powiedziałaś »tak«, pod krzyż Syna prowadź nas. Gdy nadziei w sercu brak, pod krzyż Syna prowadź nas. Prowadź nas na Chrystusa szlak, pod krzyż Syna prowadź nas. Pozdrowiona bądź!”. Kompozycja ta została specjalnie stworzona na to parafialne święto.

Odpowiedzialna za jej powstanie jest Justyna Ostrowska, której mąż pełnił rolę głównego organizatora festynu. To on poprosił ją o przygotowanie pieśni maryjnej na tę okazję. W odpowiedzi, pani Justyna niemal natychmiast napisała nowy utwór religijny.

Jako jej autorka, podkreśla, że chciała by piosenka ta była prawdziwą modlitwą. Wielokrotnie doświadczyła pomocy Matki Bożej Bolesnej w trudnych momentach życia, które przynosiły pociechę i wsparcie. Ten utwór to hołd dla Maryi, jako „Matki pięknej miłości”. Wyraża on przekonanie, że w czasie prób i trudności, Maryja jest zawsze obecna i prowadzi nas do swojego Syna, pod krzyż. Uczy nas, jak z wytrwałością dźwigać nasz własny krzyż życia, patrząc na Jezusa.