Trasy spacerowe Wrocławia

Wrocław należy do jednych z najpiękniejszych polskich miast. Znajdziemy tutaj wiele zabytków oraz ciekawych miejsc. W dzisiejszym artykule przybliżymy uroki spacerowej trasy po Starym Mieście. Zapraszamy do lektury.
 

Trasa wokół Starego Miasta

 
Trasa wokół Starego Miasta jest obowiązkowa dla każdego turysty odwiedzającego Wrocław. Ta 5-kilometrowa wędrówka pozwoli nam się zapoznać z najbardziej rozpoznawalnymi zabytkami Wrocławia. Przygotujcie wygodne buty! Taki spacer może potrwać nawet 5 godzin!
 

Początek trasy

 
Start trasy znajduje się przy ul. Świdnickiej, gdzie niegdyś znajdowała się Brama Świdnicka. Możemy tam zobaczyć niewielki skwer, budynek straży i dawny kościół Joannitów wybudowany w stylu gotyckim w XV wieku.
 
Następnie odwiedzimy Wzgórze Partyzantów, na którym obejrzymy ruiny XVI fortyfikacji, które niestety do tej pory nie zostały odbudowane. Kolejne etapy trasy wiodą przez znaczące, historyczne miejsca.
 
Na trasie znajdzie się Muzeum Poczty i Park Juliusza Słowackiego. Stamtąd kierujemy się w stronę rotundy „Panoramy Racławickiej”. Przed budynkiem znajdziemy obelisk Konstytucji 3 Maja. Warto zajść do Muzeum i zobaczyć ten olbrzymi niesamowity obraz. Dalej napotkamy „Zatokę Gondoli”, czyli fragment fosy miejskiej.
 
W następnej kolejności będziemy mogli podziwiać pięknie budynki Akademii Sztuk Pięknych. Na placu obok nich znajduje się rzeźba: „Głowa Robotnika”. Po drodze miniemy też Muzeum Miejskiego w dawnym arsenale.
 
Idąc dalej na południe, przejdziemy obok dworzec Świebodzki oraz budynek koszar pruskich kirasjerów. Możemy też wstąpić do Muzeum Miejskiego. Trasa kończy się, kiedy docieramy na ul. Świdnickiej obok pomnika „Ofiar Stalinizmu”.
 
Oczywiście to tylko niektóre zabytki, które można zobaczyć na tej historycznej trasie. W czasie spaceru możemy zobaczyć tyle wspaniałych miejsc, że nie sposób ich opisać. Zachęcamy do samodzielnej eksploracji szlaku i poznania niezwykłych historii wrocławskich budynków i uliczek.